Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Alkomaty do użytku osobistego

Alkomaty do użytku osobistego

  • 03 marca, 2021
  • by

Czy alkomat osobisty (do zakupienia w sieci w: sklep alkomaty.net.pl) jest sprzętem potrzebnym przeciętnej osobie, która w zakrapianych imprezach uczestniczy tylko od czasu do czasu? Na co dzień nie zastanawiamy się szczególnie nad tym, jak długo dokładnie alkohol pozostaje w naszym organizmie i do którego momentu ma wpływ na nasze zachowanie, reakcje i refleks. Każdy odpowiedzialny kierowca, kiedy sięga po kieliszek wódki czy butelkę piwa, równocześnie oddaje kluczyki od samochodu komuś trzeźwemu albo nie planuje w najbliższych godzinach podróży. Ale co z dniem następnym? Czy rankiem, po udanej i obfitującej w drinki imprezie możemy pojechać autem do pracy lub po zakupy? Czy swoje dobre i na pierwszy rzut oka trzeźwe samopoczucie możemy wziąć za gwarancję tego, że kilka godzin snu wystarczyło, aby wypite procenty ulotniły się z naszego krwiobiegu?

Trzeźwość bywa złudna

Metabolizm wypitego alkoholu w organizmie człowieka przebiega według pewnych wspólnych dla wszystkich reguł, ale pozostaje przy tym procesem mocno indywidualnym. Tempo trzeźwienia zależy od wielu zmiennych, takich jak wiek, płeć, waga, ale też chociażby ilość i rodzaj zjedzonych w czasie picia przekąsek, przyjmowane leki, czas samego spożywania alkoholu, picie kawy i palenie papierosów, a w końcu też samopoczucie danego dnia. Nie możemy zatem z całą pewnością stwierdzić, że jeśli tydzień temu o godzinie 10 rano byliśmy już w pełni trzeźwi, to dziś jest tak samo, nawet jeśli wypiliśmy dokładnie tyle samo piw albo drinków. Co gorsza – pozostawanie pod wpływem alkoholu nie zawsze jest wyczuwalne dla samego zainteresowanego. Innymi słowy, możemy czuć się trzeźwi i rześcy, podczas gdy w rzeczywistości w naszych żyłach wciąż krążą procenty. Niestety, w czasie ewentualnej kontroli drogowej, policjant nie będzie pytał o nasze subiektywne odczucia, tylko po prostu każe nam dmuchnąć w alkomat. Dlatego, aby mieć pewność, że możemy wsiąść za kółko należałoby albo odczekać naprawdę dużą ilość czasu (około doby), albo przebadać się samodzielnie, przed zajęciem miejsca za kierownicą.

Alkomat do własnego użytku

Zamiast za każdym razem odwiedzać najbliższy posterunek policji i prosić o możliwość wykonania pomiaru alkomatem, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się we własne urządzenie. Alkomaty osobiste są dostępne w różnych cenach, w zależności od oferowanych funkcji i budowy. Kupiony u rzetelnego sprzedawcy (takiego, jak sklep alkomaty.net.pl) alkomat osobisty będzie niezawodnym i godnym zaufania testerem, dzięki któremu zyskamy pewność, że możemy bez wyrzutów sumienia i bez ryzyka wsiąść za kółko. Albo informację, że powinniśmy jeszcze trochę zaczekać…

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×