Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Aparaty USG w diagnostyce medycznej

Aparaty USG w diagnostyce medycznej

  • 11 marca, 2020
  • by

Jeśli stoisz przed wyzwaniem lub decyzją kupienia ultrasonografu zapewne poszukujesz informacji jak wybrać aparat USG, czym powinien się charakteryzować i na co głównie zwrócić uwagę. Prócz tego masz określoną ilość pieniędzy przeznaczoną na ten sprzęt więc bezsprzecznie jesteś zainteresowany jakie są ceny aparatów USG. Zobaczmy jak to faktycznie wygląda.

Aparat USG jest jednym z najbardziej znanych urządzeń diagnostycznych, które większość osób odwiedzających regularnie lekarza poznaje. Dzięki niemu może zostać przeprowadzone badanie ultrasonografii, które jest badaniem nieinwazyjnym, a bardzo przydatnym, ponieważ umożliwia zobaczenie co jest wewnątrz naszego organizmu i jakie niechciane zmiany tam zachodzą. Dzięki nim dokonuje się wstępnej diagnozy stanu pacjenta i następnie jeśli są ku temu sygnały lekarz zastanawia się nad leczeniem lub profilaktyką. Dzięki niemu można zbadać jamę brzuszną, piersi, oczy, stawy czy też serce.

Trzeba przyznać, że wybór odpowiedniego sprzętu uzależniony jest od potrzeb gabinetu lekarskiego bądź kliniki. Można kupić urządzenie do celów ogólnych oraz do celów specjalistycznych. Istnieją takie ultrasonografy, których zostały zrobione dla celów ogólnych jednak dzięki dodatkowym akcesoriom mogą przemienić się w ultrasonografy specjalistyczne. Na co więc zwrócić uwagę? Na pewno na ilość i rodzaj głowic, następnie, zakres emitowanych przez głowice fal, obrazowanie, funkcje oczyszczania z szumu, opcje dodatkowe.

Ostatnie z pytań, jakie są ceny aparatów USG? Dostosowane do celów ogólnych możemy kupić za około 20 000 złotych, jednak rozbudowane, związane z diagnostyką kliniczną mogą kosztować nawet około 100 000 złotych. Wszystko zależy od naszych potrzeb i przeznaczenia gdzie ma być wykorzystywany taki aparat USG.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×