Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Aranżacje w kolorze białym – poradnik

Aranżacje w kolorze białym – poradnik

  • 08 czerwca, 2020
  • by

Wnętrza utrzymane w minimalistycznej bieli są szalenie modne w ostatnich czasach. Aby jednak udanie zaaranżować przestrzeń w jasnych barwach, trzeba mieć wyobraźnię, odrobinę doświadczenia, a takżę konkretne umiejętności. Jeśli chcemy być pewni wyniku, możemy wynająć projektanta wnętrz w Warszawie, który pomoże nam dobrać meble, tkaniny i dodatki w taki sposób, aby wszystko dobrze ze sobą współgrało.

Jak urządzić białą aranżację mieszkania?

Aranżacja pokoju w białych barwach daje ukojenie. Pozwala odpocząć, sprzyja relaksowi i daje przestrzeń do nabierania energii. Gdy nam się znudzi, można ją łatwo zmienić przez dobór kilku prostych dodatków w bardziej zdecydowanych kolorach. Jeśli jednak odpowiada nam trzymanie się tylko bieli, warto zabawić się w komponowanie ze sobą elementów o różnych odcieniach bieli, sięgając nawet po delikatną szarość. W ten sposób uzyskamy świeże, eleganckie wnętrze.

Przytulna aranżacja w kolorze białym

Aranżacje wnętrz utrzymane w białych kolorach doskonale komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, czy kamień. Dobrze sprawdzą się tutaj także dodatki z betonu architektonicznego, takie jak betonowe industrialne patery, donice oraz figurki. Do tego warto dodać zasłony z naturalnych materiałów (np. z lnu) oraz rolety z bambusa. Narzutami mogą być wełniane koce. Do wszystkiego warto dodać papierowe lampy utrzymane w kolorze śmietankowej bieli. Dzięki temu, we wnętrzach będzie bardziej przytulnie.

Nowoczesna biała aranżacja

Gdy jesteśmy zwolennikami aranżacji w stylu nowoczesnym, wówczas możemy dobrać eleganckie, proste meble o lakierowanej nawierzchni i minimalistyczne dodatki. Dekoracje powinny być proste, a koce i obrusy pozbawione wzorów. Gdy aranżacja salonu jest utrzymana w całości w bieli, wówczas można swobodnie mieszać najróżniejsze faktury materiałów: skórę z puszystym dywanem, szorstki pled na kanapie z jedwabistymi poduszkami. Mimo że pozornie takie połączenia zdają się do siebie nie pasować, to jednak w sytuacji, gdy łączy je wszystkie biały kolor, całość będzie sprawiać bardzo dobre wrażenie.

Jak ożywić białe aranżacje?

Nic tak nie pasuje do białej aranżacji salonu, pokoju lub kuchni jak ściana z naturalnych cegieł. Aranżacja może zostać też ożywiona roślinami – szczególnie takimi, które mają duże liście i świecą intensywną zielenią. Dodatki, które ożywią przestrzeń mogą być też ceramiczne doniczki w intensywnych barwach lub wzorzysta tkanina rozłożona na stole. Dodatki mogą też wpływać na to, jak postrzegana jest biel wokół. Gdy do białego salonu dodamy szarą kanapę, okaże się, że całe ściany wydają się nagle cieplejsze.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×