Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Blacha trapezowa na elewację: zalety

Blacha trapezowa na elewację: zalety

  • 26 lipca, 2019
  • by

O popularności blachy trapezowej zadecydowały przede wszystkim jakość i cena. Obecnie to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na pokrycia dachowe. Tymczasem wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że blacha trapezowa jest skutecznym rozwiązaniem nie tylko na dach. Choć jeszcze dość rzadko, można ją także zobaczyć na elewacji.

Blacha trapezowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Podobnie jak blachodachówka, blacha trapezowa jest ceniona m.in. za swoją lekkość. Pokrycie 1 m² danej powierzchni nie przekracza 5 kg, co znacząco ułatwia prace remontowe, a dodatkowo nie obciąża konstrukcji. Klienci cenią ten materiał przede wszystkim za estetykę; możliwość pomalowania blachy trapezowej na różne kolory sprawia, że można ją dopasować właściwie do każdej budowli.

Arkusze wykonywane są z blach stalowo-cynkowych, cynkowo-tytanowych bądź z aluminium. Na wierzch nakładana jest specjalna warstwa ochronna, która przedłuża trwałość. To sprawia, że blacha trapezowa to jeden z najbardziej wytrzymałych elementów wykorzystywanych do wykończenia domu.

Blacha trapezowa na elewację

Tym, co przesądza o funkcjonalności blachy trapezowej na elewacji, jest z pewnością ogromna odporność na czynniki zewnętrzne. Arkusze nie odkształcają się pod wpływem intensywnych opadów deszczu czy śniegu, nie zaszkodzi im także silne, długotrwałe promieniowanie UV. W przypadku zastosowania blachy trapezowej nie musimy się obawiać o to, że powstaną ubytki, nawet na skutek uderzeń.

Blacha trapezowa może stanowić nie tylko bezpieczne wykończenie ścian zewnętrznych, ale także ozdobę całego budynku. Jej estetyczny wygląd sprawia, że cała budowa elewacji zyskuje na elegancji, a nasz dom będzie prezentował się niezwykle nowocześnie. Najczęściej blachę trapezową wykorzystuje się w budowlach prostych, gdzie plan architektoniczny opiera się głównie na wydłużonym prostokącie i klasycznym dachu dwuspadowym. Materiał podkreśla geometryczne kształty i surowość projektu.

Dodatkowo blacha trapezowa jest tania, dzięki czemu możemy pokryć naszą elewację bez nadwyrężania domowego budżetu. Koszty zaczynają się już od 25 zł za 1 m².

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×