Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Budowa hali Stalowej – jak się do niej przygotować

Budowa hali Stalowej – jak się do niej przygotować

  • 03 grudnia, 2021
  • by

Większość działań związanych z budownictwem wiąże się nie tylko z zatrudnieniem samych pracowników i montażem konstrukcji, ale także potrzebne jest specjalne pozwolenie. Hale stalowe to nie tylko inwestycja, ale podobnie jak większość projektów architektonicznych, oznacza niezbędne wypełnienie poszczególnych formalności. W tym artykule dowiesz się wszystkich informacji o tym, w jaki sposób się przygotować oraz czego potrzebujesz do rozpoczęcia budowy.

Plac budowy – wymogi prawne

Pierwszym krokiem jest spełnienie niezbędnych formalności w stosunku do zatwierdzenia projektu, a następnie jego realizacji. Prawomocne pozwolenie na budowę to dokument wydawany przez organ architektoniczno – budowlany. Siedem dni przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, tyle wynosi okres, w jakim powinieneś powiadomić powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego. Wraz z orzeczeniem słownym jesteś zobowiązany również do przekazania poświadczenia, wydawanego przez kierownika budowy, które mówi o przejęciu przez niego obowiązków.

Ugruntowanie i projekt – co warto wziąć pod uwagę

Niezbędnymi elementami przed rozpoczęciem prac budowlanych są między innymi czynności, dzięki którym będziesz mógł sporządzić wstępną koncepcję:

Rozeznanie instalacyjne – przepływ prądu, gazu, wody oraz pozostałych mediów.
Rozeznanie komunikacyjne – sieć dróg głównych oraz dojazdowych, która umożliwi sprawny transport, w sposób adekwatny dla danej firmy.
Rozeznanie w kierunku nośności gruntowej i stanu jej uwodnienia.
Po zakończeniu i spełnieniu wszystkich wymienionych powyżej procedur możesz wówczas przystąpić do działania. Poniżej znajdziesz wskazówki, oraz dowiesz się więcej na temat, jak wygląda budowa hali stalowej i na co zwrócić szczególną uwagę.

Przygotowanie do budowy – hala stalowa, teren i jej otoczenie

Podstawową rzeczą jest odpowiednie przygotowanie terenu oraz jego otoczenia. Pozwoli to na wydajną pracę, a także komunikację z transportem.

Zobacz, na czym to polega i jakie są z tego korzyści:

Utwardzanie i poziomowanie podłoża – skuteczne prace montażowe z użyciem sprzętu ciężkiego.
Przygotowanie drogi dojazdowej – niezawodny transport surowców do miejsca inwestycji.
Przygotowanie przestrzeni dla transportu – bezpieczny rozładunek produktów i materiałów budowlanych.
Przygotowanie pomieszczeń socjalnych – miejsce do wypoczynku, toaleta oraz jadalnia, to elementy niezbędne dla każdego pracownika.
Przygotowanie magazynu – zabezpieczenie surowców przed uszkodzeniami manualnymi oraz czynnikami zewnętrznymi.
Ogrodzenie terenu budowy – wymóg prawny

Jeśli twoja inwestycja w hale stalowe opiera się na szeroką skalę lub po prostu boisz się o ewentualne straty, wtedy niezbędne będzie wprowadzenie odpowiednich środków ochrony w postaci monitoringu, bądź odpowiedniego nadzoru.

By uniknąć wszelkich błędów po drodze najlepiej budowę takiej inwestycji powierzyć profesjonalnemu wykonawcy hal stalowych https://skeleton.pl/, który wspomoże na każdym etapie, a także zaprojektuje i zamontuje halę na miejscu.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×