Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Czy znajomość angielskiego pomaga w znalezieniu pracy

Czy znajomość angielskiego pomaga w znalezieniu pracy

  • 02 marca, 2022
  • by

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach płynna znajomość języka angielskiego jest konieczna, aby znaleźć satysfakcjonującą pracę. Jest to język międzynarodowy, w związku z czym dla pracodawcy jego znajomość jest już oczywistością, a nie atutem.

Znajomość języka angielskiego ma nie tylko nieograniczone zastosowania w naszym kraju. Język otwiera także wiele drzwi za granicą. Ponadto w Polsce funkcjonuje wiele firm międzynarodowych, w których zaawansowana znajomość języka angielskiego jest podstawą. Jeżeli nie czujesz się pewnie czy to w mowie, czy w piśmie, zdecyduj się na kurs języka angielskiego, aby zdobyć wymarzoną posadę.

Angielski a znalezienie pracy

Według wielu sondaży aż w około 65% ofertach pracy na stronach internetowych znajomość języka angielskiego jest jednym z kluczowych wymogów. Warto także wspomnieć, że pracownicy, których angielski jest na poziomie C1-C2 mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie niż osoby posługujące się tylko ojczystym językiem polskim. Jeżeli nie miałeś zajęć z języka angielskiego w szkole – nic straconego. To jest ten czas, aby zapisać się na kurs tego języka dla osób początkujących. Takie kursy oferowane są zarówno przez szkoły językowe, jak i korepetytorzy. Zacznij już od teraz, a za kilka lat będziesz mógł pochwalić się wymarzoną posadą i wysoką pensją.

W jakich zawodach angielski jest wymagany

Wiele osób, błędnie zresztą myśli, że angielski ma znaczenie tylko w sferze biznesu i zachodnich korporacji. Realnie język ten jest wymagany niemalże w każdej branży. Począwszy od pracy na magazynie lub na produkcji, skończywszy na pracy jako handlowiec. Najczęściej pracodawcy wymagają znajomości języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Natomiast biegła znajomość tego języka konieczna jest w przypadku takich branż jak finanse, prawo, nieruchomości, a nawet praca na recepcji. Angielski w pracy sekretarki czy recepcjonistki, która porozumiewa się z zagranicznymi klientami, powinien być biegły, a sposób wymowy i akcent powinny być dopasowane do kraju pochodzenia rozmówców. Język angielski jest niezbędny w każdej zagranicznej korporacji, ponieważ bez jego znajomości nie jesteśmy w stanie wypełnić formularza aplikacyjnego. Warto w takiej sytuacji zapisać się na kurs języka angielskiego biznesowego lub prawniczego, który z pewnością podniesie Twoje kompetencje, a pracodawca może dać Ci nawet podwyżkę. Z kolei angielski w pracy z ludźmi bądź w sklepie, w banku oraz w restauracji powinien być komunikatywny, warto także znać potoczne słownictwo.

Powiązane posty

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×