Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Dach z blachy – jaki wybrać?

Dach z blachy – jaki wybrać?

  • 16 kwietnia, 2019
  • by

Montaż dachu z blach, jest prosty i przede wszystkim bezproblemowy. Poza tym, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, pokrycia z blach dachowym są tanie i wytrzymałe na różnego rodzaju negatywne działanie czynników zewnętrznych. Która blacha będzie najlepsza? Na te pytanie znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Z uwagi na bardzo szeroki wybór blach dachowych, trudno zdecydować się na konkretny typ. Każda z nich różni się choćby kolorem, sposobem montażu lub nawet fasonem. Nie wszystkie blachy będą się również nadawały na nasz dach, ponieważ każda z nich dedykowana jest innym rodzajom połaci. Jak zatem szybko wybrać blachę, idealnie dopasowaną do naszego dachu, w cenie adekwatnej do jakości?

Zanim kupisz blachę…

Przed finalnym zakupem blachy na dach warto wiedzieć, że:

  • Od grubości blachy zależy solidność i waga pokrycia dachowego.
  • Rodzaj powłoki zastosowany do wykończenia dachu zależy od odporności pokrycia, na przykład na silne nasłonecznienie, opady deszczu lub gradu.
  • Pamiętaj, by blacha była zabezpieczona alucynkiem. Dzięki temu nie będzie rdzewieć.

Rodzaje pokryć dachowych

  1. Blacha płaska może być z miedzi, ze stali albo z cynku połączonego z tytanem. Często już w produkcji, wykończona zostaje powłoką dekoracyjną lub antykorozyjną. Dzięki temu jest łatwiejsza w konserwacji i przede wszystkim wytrzymalsza. Kupimy ją w arkuszach lub zwojach. Możemy więc od razu
    zamówić ilość, która finalnie będzie nam potrzebna do pokrycia dachu.
  2. Blacha trapezowa najwytrzymalsza ze wszystkich blach dachowych jednak najmniej estetyczna. Pasuje zatem jedynie do pomieszczeń gospodarczych lub budynków przemysłowych. Jednak dobranie odpowiedniego koloru blachy trapezowej do elewacji budynku z płaskim dachem również jest dobrym i oszczędnych rozwiązaniem.
  3. Blachodachówkato królowa wśród materiałów na poszycia. Przede wszystkim dzięki innowacyjnemu sposobowi produkcji i obróbki oraz nowoczesnemu wyglądowi.

Wysokiej jakości blachy dachowe możesz kupić prosto od tego producenta. Znajdziesz tam różnego rodzaju pokrycia dachowe, począwszy od blach trapezowych a skończywszy na blachodachówkach modułowych.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×