Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Ile kosztuje dobry alkomat

Ile kosztuje dobry alkomat

  • 10 sierpnia, 2021
  • by

Aby odpowiedzieć na pytanie o ceny alkomatów, powinniśmy zagłębić się w szczegółową specyfikację tych urządzeń. To pozwoli nam przybliżyć, czego powinnyśmy oczekiwać od takiego sprzętu i czym tak naprawdę jest dobry alkomat. Z pewnością w tym przypadku nie powinniśmy się kierować przede wszystkim ceną urządzenia. Powinniśmy za to zwrócić uwagę na jakość wykonania i niezawodność pracy, które postaramy się rzeczowo przedstawić poniżej.

Czym charakteryzuje się dobry alkomat

Wysoka jakość urządzenia to tak naprawdę gwarancja dokładności dokonywanego pomiaru, oparta na wysokowartościowych częściach i odpowiedniej kalibracji alkomatu. Z pewnością na precyzję pracy takiego sprzętu ma wpływ technologia w jakiej wykonany został czujnik. Obecnie prym wiodą czujniki wykonane w najnowszej technologii, a dokładniej, czujniki elektrochemiczne. To one dają najbardziej wiarygodny wynik i to na nich powinniśmy się skupić. Wartymi wspomnienia są w tej kategorii alkomaty do użytku osobistego marki Alcofind, posiadające szereg certyfikatów i atestów. Wysokim wymaganiom sprosta również osobiste urządzenie niemieckiej firmy Dräger, która specjalizuje się przede wszystkim w produkcji alkomatów profesjonalnych m.in. dla Policji. Znakomitym sprzętem przeznaczonym do użytku prywatnego, okaże się również Alkomat EasyGO EC, charakteryzujący się wysokim stosunkiem jakości do ceny. W tym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć także rodzimych produktów AlkoSmart, również elektrochemicznych, o wysokiej jakości wykonania i precyzji dokonywanych pomiarów.

Czy miejsce zakupu również ma znaczenie

Oczywiście. Dobry alkomat to tylko połowa sukcesu. Precyzyjny wynik pomiaru zawdzięczamy również prawidłowej kalibracji urządzenia, a tą w zależności od ilości dokonanych już pomiarów, musimy odpowiednio często powtarzać. Niestety, dobrą pracę alkomatów, niewymagających kalibracji, możemy włożyć między bajki. Tak więc, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup alkomatu w miejscu, w którym będziemy mogli go później skalibrować, takim jak Bean.pl.

Ile więc zapłacimy za solidny sprzęt

Cena alkomatu do użytku prywatnego to kwota rzędu 200-300 złotych. W takiej cenie znajdziemy wysokiej jakości alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym. Szczególnie polecamy urządzenia wymienionych powyżej firm, które w swojej ofercie posiadają modele alkomatów osobistych. Jest to dość przystępna cena za miarodajne urządzenie, które nie ustępuje jakością wobec sprzętu profesjonalnego, o cenie liczonej w tysiącach. Kilkaset złotych to odpowiednia cena , jaką zapłacimy za dobry alkomat. Zalecamy zatem ostrożność w przypadku podejrzanie tanich urządzeń, których poprawność pozyskiwanych wyników pozostawi wiele do życzenia.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×