Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Jak dbać o soczewki

Jak dbać o soczewki

  • 19 czerwca, 2019
  • by

Soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą skorygować wadę wzroku, nie rezygnując z dotychczasowych aktywności, treningów i naturalnego wyglądu. Są wygodne w użyciu, a dzięki nowoczesnym materiałom – niemal niewyczuwalne na oku. Aby jednak w pełni cieszyć się komfortem noszenia soczewek kontaktowych i zapewnić odpowiednią higienę oczom, należy pielęgnować je we właściwy sposób. Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja soczewek kontaktowych – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/pielegnacja-soczewek

Higiena zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych

Zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie soczewek kontaktowych musi poprzedzać dokładne umycie rąk mydłem i wodą. Zapobiega to przedostaniu się zanieczyszczeń ze skóry rąk na soczewki lub bezpośrednio do oka. Zakładanie i zdejmowanie soczewek najlepiej wykonywać zawsze rozpoczynając od tego samego oka, lewego lub prawego. Zmniejszamy wtedy ryzyko ich pomylenia. W przypadku soczewek jednodniowych kwestia jest prosta: wyrzucamy je po użyciu do kosza. Inaczej postępujemy jednak z soczewkami wielorazowego użytku, dwutygodniowymi lub miesięcznymi. Zdjętą soczewkę należy umieścić w zagłębieniu dłoni i delikatnie przetrzeć ją palcem po wlaniu w dłoń odrobiny płynu dezynfekującego. Następnie soczewkę należy jeszcze lekko opłukać płynem i dopiero wtedy umieścić ją w odpowiednim pojemniku, nalewając do środka tego samego płynu dezynfekującego. Tak samo postępujemy z drugą soczewką. Płyn dezynfekujący usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia i bakterie, które mogą pojawić się na soczewkach w trakcie ich używania, dzięki czemu nadają się one do użytku następnego dnia. Nie można w żadnym wypadku zastąpić go wodą, nawet przegotowaną, bowiem może ona zawierać elementy, które zanieczyszczą soczewki, a co za tym idzie, mogą spowodować podrażnienie lub stan zapalny oczu.

Nawilżanie oczu w trakcie noszenia soczewek kontaktowych

Osoby noszące soczewki kontaktowe i pracujące przed ekranem komputera lub laptopa, a także przebywające dużo w klimatyzowanych pomieszczeniach, mogą również odczuwać suchość i zmęczenie oczu. Aby zapobiec takim objawom, powinny zadbać o właściwe nawilżenie powierzchni oka, stosując krople stworzone specjalnie z myślą o użytkownikach soczewek kontaktowych. Krople blink contacts oraz blink intensive skutecznie nawilżają powierzchnię oka nawet do 60 minut i mogą być aplikowane na wszystkie rodzaje soczewek. Dzięki ich stosowaniu można pozbyć się uczucia suchości, pieczenia czy zaczerwienienia oczu, co często prowadzi do chęci szybszego zdjęcia soczewek.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×