Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jak dobrać odpowiedni biustonosz

Jak dobrać odpowiedni biustonosz

  • 05 czerwca, 2021
  • by

Dobór odpowiedniego biustonosza korzystnie wpływa na wygodę jego noszenia. Potwierdzi to każda użytkowniczka, która choć raz doświadczyła dyskomfortu, wynikającego z niewłaściwego obwodu czy rozmiaru miseczki. Co więcej, istotną rolę odgrywa również fason. Krój dopasowany do kształtu ciała poprawia nie tylko funkcjonalność biustonosza, ale też wygląd piersi pod ubraniem.

Najważniejszy jest obwód

Podstawą w doborze właściwego rozmiaru jest obwód pod biustem. To przede wszystkim leżący w tym miejscu pas odpowiada za prawidłowe podtrzymanie piersi. Biustonosze zbyt luźne nie gwarantują stabilnej podpory, zbyt ciasne natomiast będą wbijały się w ciało, powodując otarcia.

Do określenia obwodu pod biustem potrzebujesz miary krawieckiej. Stań prosto bez biustonosza, rozluźnij się i przyłóż miarkę, pamiętając, że powinna ona leżeć płasko na ciele. Zwróć uwagę, by znajdowała się na tej samej wysokości również na plecach. Napnij ją delikatnie – tak, aby nie powodowała bólu. Dokonaj pomiaru i od otrzymanego wyniku odejmij 3 cm. Jeśli uzyskany obwód znajduje się pomiędzy standardowymi rozmiarami biustonoszy, odpowiednim dla Ciebie będzie ten mniejszy.

Miseczka pełna wygody

Miseczka biustonosza powinna być wypełniona i nie odstawać w żadnym miejscu. Taka wielkość zapewnia wygodę, bezpieczeństwo – nic nie wypadnie z niej nawet podczas intensywnego ruchu, oraz atrakcyjny wygląd piersi.

Aby wyznaczyć prawidłowy rozmiar miseczki, potrzebujesz dwóch wartości, czyli obwodów pod biustem i w biuście. Pierwszy z nich już znasz. Swój obwód w biuście zmierz lekko napiętą, płasko przylegającą do ciała miarką, kontrolując jej właściwe położenie na plecach. Jeśli masz duże, opadające piersi, zrób to, zakładając nieusztywniany, dobrze trzymający biustonosz i lekko pochylając się do przodu. Od uzyskanej wartości odejmij obwód pod biustem. Różnica między nimi wskaże wielkość miseczki, którą (zawsze!) należy sprawdzić u konkretnego producenta.

Aby ułatwić dobór biustonosza klientkom Conteshop.pl, w zakładce „Tabela rozmiarów” umieściliśmy kalkulator, który pomoże wybrać odpowiedni rozmiar. Biustonosze zamówisz online na: https://conteshop.pl/bielizna/biustonosze

Rozmiar to nie wszystko

Na wygląd piersi w biustonoszu wpływa również krój bielizny. U pań posiadających mały, jędrny biust, sprawdzi się praktycznie każdy fason. Kobiety posiadające duże piersi powinny wybierać biustonosze mocniej zabudowane, z fiszbinami, o szerszych ramiączkach i usztywnianych miseczkach. Uniwersalnym modelem jest natomiast balkonetka, która pięknie kształtuje biust i doskonale go podtrzymuje.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×