Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jak prawidłowo zadbać o swoją skórę – pielęgnacja i dieta

Jak prawidłowo zadbać o swoją skórę – pielęgnacja i dieta

  • 04 listopada, 2020
  • by

Wiele osób może się zastanawiać, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra – lepszej pielęgnacji, częstszego mycia lub może specjalnych kosmetyków? Jak możemy jej pomóc w tym, by na dłużej zachowała promienny i młody wygląd? Nasza skóra wymaga troskliwej opieki i odpowiedniej pielęgnacji, jednak samo stosowanie kremów nie wystarczy. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym elementom prawidłowego dbania o zdrowie skóry.

Prawidłowe oczyszczanie skóry

Codzienne oczyszczanie skóry z makijażu i zanieczyszczeń, to podstawa! Dokładne mycie twarzy musi być codziennym rytuałem każdego mężczyzny i kobiety, bez wyjątków. Delikatne oczyszczanie skóry twarzy to unikanie kosmetyków, które zawierają w składzie m.in. Sodium Lauryl Sulfate, czyli SLS. Zamiast tego lepiej stosować kosmetyki, które na pewno nie będą powodować podrażnień. Są to m.in. delikatne pianki i musujące emulsje. Polecamy równie płyny micelarne. Skórę trzeba również regularnie złuszczać. W tym celu zachęcamy do wykonywania peelingu przynajmniej raz w tygodniu. Regularny peeling pomaga naszej skórze wchłaniać substancje odżywcze z kosmetyków i poprawia krążenie krwi. Dzięki peelingu skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Poza peelingiem i oczyszczaniem bardzo ważnym elementem dbania o skórę jest nawilżanie. Brak nawilżenia i przesuszanie się skóry jest jednym z najczęstszych przyczyn starzenia się skóry. Przez zbyt słabe nawilżenie skóra traci też jędrność i sprężystość, Aby tego uniknąć, powinniśmy codziennie (a czasem nawet 2 razy dziennie) stosować serum, krem nawilżający lub olej roślinny. 

Odpowiednia dieta to podstawa

Kosmetyki pielęgnujące to ważna sprawa. Największe zagrożenie naszej skóry pochodzi jednak „z wewnątrz”, a mianowicie jest związane z reakcjami naszego organizmu. Popularne hasło: jesteś tym, co jesz, przekłada się nie tylko na nasze samopoczucie, ale także wygląd skóry. Aby nasza skóra była zdrowa, powinniśmy zadbać o swoją dietę. Zdrowa dieta jest bogata w warzywa i owoce, zdrowe źródła białka (m.in. chude mięso, ryby, jajka, rośliny strączkowe), produkty pełnoziarniste oraz zdrowe tłuszcze roślinne. Często niedocenianym elementem zdrowej diety jest picie odpowiedniej ilości wody. Aż 90% nawilżenia naszej skóry zapewnia woda znajdująca się wewnątrz naszego organizmu. Niestety, kiedy skórze zaczyna brakować wody, możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie, swędzenie i pieczenie. Mogą pojawić się także cienie pod oczami, stany zapalne i nieestetyczne wypryski. Ok. 2 litry wody to wystarczająca ilość, aby uniknąć skutków odwodnienia. 

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×