Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jak radzić sobie z odparzeniami u niemowlaków i dorosłych

Jak radzić sobie z odparzeniami u niemowlaków i dorosłych

  • 06 czerwca, 2021
  • by

Odparzenia są to zmiany zapalne skóry, powstałe w wyniku działania czynników zewnętrznych. Najczęściej możemy zaobserwować je w miejscach narażonych na długotrwałe ocieranie, nadmierną wilgoć czy działanie wysokiej temperatury. Odparzenia bardzo często dotykają starsze osoby, które noszą na co dzień pieluchy, a także niemowlaki. W takich przypadkach zanieczyszczona pielucha może być siedliskiem bakterii, które wywołują szereg różnych infekcji. Podrażnienia skóry występują również u osób borykających się z otyłością. W ich przypadku narażone są szczególnie fałdy skórne oraz pachwiny. Na dolegliwości takie jak swędzenie, pieczenie i ból najlepsze są wszelkiego rodzaju maści na odparzenia, które w krótkiej chwili przynoszą ulgę.

Co stosować na odparzenia u niemowląt

Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień. Aby ich uniknąć, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jej pielęgnację. Częste mycie miejsc intymnych, a także regularna zmiana pieluchy może uchronić przed odparzeniami. W przypadku niemowląt nie możemy używać żadnych silnie działających środków myjących. Do pielęgnacji powinniśmy stosować wyłącznie delikatne produkty o naturalnym składzie. Zdarza się jednak, że pomimo wszystko na skórze dziecka może dojść do odparzenia. W takiej sytuacji należy umyć podrażnione miejsce a przy okazji zapewnić mu kontakt z powietrzem. Następnie na skórę stosujemy maść na odparzenia, która złagodzi wszelkie objawy i ukoi uszkodzoną skórę. Najlepiej, aby taki produkt wykazywał dodatkowo właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie zahamuje rozwój bakterii.

Produkty stosowane w przypadku odleżyn

Osoby, które zmuszone są do ciągłego leżenia narażone są na powstawanie odleżyn. W takich przypadkach pomocna będzie maść na odparzenia, która wspomoże naturalne procesy regeneracyjne skóry. Na rynku dostępnych jest wiele produktów wysokiej jakości, których skład jest bezpieczny i odpowiedni nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. W przypadku odleżyn bardzo ważna jest profilaktyka, która uchroni przed powstawaniem nowych zmian chorobowych. W tym celu należy regularnie smarować skórę maścią, która zminimalizuje ryzyko odparzeń, a przy okazji zadba o naskórek.

Podczas stosowania maści na odparzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem kremu umyć dokładnie ręce oraz oczyścić obszar, na który mamy zamiar nałożyć produkt. W ten sposób unikniemy przenoszenia się bakterii. Oprócz tego istotne jest również regularne stosowanie. Dzięki temu skutecznie zminimalizujemy ryzyko podrażnień.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×