Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jak się golić maszynką na żyletki

Jak się golić maszynką na żyletki

  • 11 listopada, 2020
  • by

Jeszcze nie tak dawno tradycyjna maszynka do golenia wyposażona w żyletkę uważana była za przeżytek. Producenci golarek jednorazowych przekonywali nas, że usuwanie zarostu przy ich pomocy jest najbezpieczniejszą, najefektywniejszą oraz najbardziej higieniczną metodą. Co więcej, zachęcali do używania popularnych plastikowych jednorazówek, ponieważ miały one być najlepszą alternatywą dla przestarzałych maszynek uzbrojonych w żyletki. Okazuje się jednak, że po latach zapomnienia, wracają one do łask i ponownie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie można się temu specjalnie dziwić, są ekologiczne, niezwykle trwałe, wykonane z wyjątkowo solidnych materiałów, co sprawia, że z powodzeniem mogą być używane przez wiele lat, nie tracąc swoich walorów.

Wyższość tradycyjnej maszynki na żyletkę nad jednorazówką


Większość mężczyzn czuje respekt przed maszynką zaopatrzoną w stalową żyletkę. Obawiają się, że nie poradzą sobie z goleniem przy jej pomocy. Rezygnują z niej na rzecz mało ekologicznych, często szkodliwych dla skóry jednorazówek. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że większość z niech jest produkowana z użyciem politlenku etylenu, którego cząsteczki mogą przedostawać się do organizmu, uszkadzać komórki i działać rakotwórczo. Ten tajemniczy składnik powszechnie znany pod skrótem PEG może być przyczyną podrażnień skórnych, świądu i innych nieprzyjemnych reakcji skórnych, dlatego chociażby warto zrezygnować z maszynki jednorazowej i sięgnąć po tradycyjną z żyletką.

Jak się golić maszynką na żyletkę


Maszynka do golenia na żyletki to nie tylko ekologiczna alternatywa dla plastikowej jednorazówki. Przede wszystkim nic tak dobrze nie zgoli zarostu jak ona. Skóra po jej użyciu jest idealnie gładka, znacznie bardziej niż po zastosowaniu nawet najlepszej, najbardziej zaawansowanej technologicznie jednorazówce. Ale żeby nie było tak słodko, aby osiągnąć taki efekt, trzeba nauczyć się nią golić, a przede wszystkim potrzeba czasu, aby nasza skóra zaakceptowała żyletkę. Ważne jest, żeby przed goleniem ogrzać nieco skórę, co zmiękczy zarost i ułatwi jego usunięcie. Można to zrobić chociażby za pomocą wilgotnego ręcznika. Kolejnym krokiem jest nałożenie na goloną powierzchnię ulubionego kremu lub mydła do golenia. Ostrze maszynki przed użyciem warto nieco ogrzać pod ciepłą wodą, a następnie stosując niewielki nacisk przyłożyć je do skóry i pociągać nim po niej zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włosy. Maszynkę należy kilkukrotnie przepłukać, aby pozbyć się resztek zarostu. Po zakończeniu zabiegu twarz przemyć zimną wodą i użyć ulubionego kosmetyku. Jaki model polecamy? Proponujemy Państwu model renomowanego producenta: https://barbersupply.pl/product-pol-656-HR-Proffesional-Maszynka-do-Golenia-na-Zyletki-HR6787.html
Maszynka do golenia na żyletki pozwala błyskawicznie przywrócić radość z usuwania zarostu. Aby tak stało, warto zainwestować w dobrej jakości model. Sklep Barbersupply.pl to najlepsze miejsce, w którym można zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i wysokogatunkowe akcesoria niezbędne podczas golenia tradycyjną żyletką.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×