Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Przyroda i zoologia


Jak sprowadzić zwłoki z zagranicy?

Jak sprowadzić zwłoki z zagranicy?

  • 21 stycznia, 2019
  • by

Śmierć bliskiego za granicą – co robić w takim wypadku? Czy istnieje taka możliwość jak transport zwłok z zagranicy, czy jesteśmy zmuszeni do wyjazdu na miejsce śmierci ofiary i tamtejsze pochowanie? Absolutnie nie, sprowadzanie zwłok już od dawna funkcjonuje na rynku usługowym. Przewóz zwłok z zagranicy to bardzo ciężki temat dla bliskich zmarłego. Dostarcza obaw o koszty transportu jak i samego pogrzebu.

Właśnie w takim przypadku z pomocą przyjdzie nam firma zajmująca się transportem zwłok do kraju. Nadzór nad takim transportem sprawuje państwowy inspektor sanitarny i to właśnie do niego należy się zwracać w sprawie pozwolenia na przewóz zwłok z zagranicy. Sprowadzanie zwłok daje pole do popisu jeśli chodzi o rodzaj transportu. Możliwą opcją jest przewóz koleją, samolotem lub statkiem, w zależności od miejsca śmierci i miejsca docelowego.Transport taki musi spełniać wymagania sanitarne i być trwale oznakowany, w sposób wskazujący na jego przeznaczenie. Zwłoki powinny być przechowywane w oddzielnej części środka transportowego oraz być umieszczone w szczelnym, odpornym na uszkodzenia pojemniku.

Jeżeli śmierć nastąpiła wskutek choroby zakaźnej, transport nie jest możliwy przed dwa lata od zgonu. Mowa tutaj chorobach takich jak; cholera, wąglik, trąd, wścieklizna, dżuma. Jak już wiadomo, zwłok bliskiego nie możemy sami sprowadzić z zagranicy. W razie konieczności warto działać jak najszybciej i znaleźć zaufaną i polecaną firmę zajmującą się transportem zwłok. W takim przypadku nie należy kierować się ceną, ponieważ najważniejszy jest personel firmy transportowej.

Wszystko po to, by mieć pewność, że załoga firmy zajmie się ciałem z największym szacunkiem do niego i nie będziemy musieli martwić o zbeszczeszczenie zwłok. To pozwoli nam na godny pochówek osoby zmarłej i ostatnie pożegnanie. Wybierzmy prawdziwych specjalistów, nawet jeśli cena ich przewozu jest spora. Zapewnijmy zwłokom bliskiej nam osoby godny przejazd do ojczyzny. Dzięki temu również my lepiej zniesiemy całe zamieszanie związanie z pochówkiem.

Powiązane posty

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×