Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jak sprzedać telefon?

Jak sprzedać telefon?

  • 08 września, 2020
  • by

Jeśli chcemy sprzedać telefon i dotrzeć do dużej ilości potencjalnych klientów to na pewno Internet będzie właściwym do tego miejscem. W ten sposób przekonamy się, jakie jest zainteresowanie naszym telefonem. Jeśli pójdziemy z nim do komisu to można liczyć na to, że raczej zbyt wiele nie otrzymamy pieniędzy. To, dlatego że takie telefony trafiają później do Internetu, a tam cena musi być bardzo atrakcyjna żeby się sprzedawały. Wystarczy wpisać sprzedam samsung galaxy i zrobić dobry opis. To nie zajmuje wiele czasu. Dobrze jest jeszcze załączyć zdjęcia, bo wtedy osoba zainteresowana telefonem widzi, w jakim jest stanie. Stan techniczny i wizualny telefonu wpływa na jego cenę. To, dlatego wszystko musimy dokładnie zaznaczyć w ogłoszeniu, jakie dodajemy.

Sprzedaż uszkodzonego telefonu

Nie ma żadnego problemu ze sprzedażą uszkodzonego telefonu. Trzeba po prostu napisać, że jest uszkodzony i co dokładnie. Nie zawsze to wiemy, bo jeśli to uszkodzenie płyty czy procesora to telefon po prostu się nie włącza. Opisujemy wtedy wszystko rzetelnie. Jeśli ktoś będzie widział, że ten zakup mu się opłaca to jak najbardziej się na niego zdecyduje. Ważną rolę odgrywa tutaj cena i trzeba zawsze o tym pamiętać. Tylko wtedy są większe szanse na to, że telefon uda nam się sprzedać.

Wysyłka telefonu kurierem

Jeśli wysyłamy klientowi kurierem telefon to pamiętajmy o tym żeby zadbać o jego bezpieczeństwo. Najlepiej jest, jeśli klient wybierze opcje z ubezpieczeniem. Kurierzy nawet najlepiej zabezpieczony telefon są w stanie zniszczyć. Później my będziemy mieć z tym problemy, a na pewno tego nie chcemy. Jeśli telefon jest mocno uszkodzony, bo taki sprzedajemy to już nie ma takiego znaczenia jego stan, ale w przypadku telefonów sprawnych ma to ogromne znaczenie i trzeba będzie o to zadbać. Wtedy będziemy na pewno zadowoleni, bo telefon dotrze do klienta na czas i w jednym kawałku. Pakowanie telefonu jest łatwiejsze, jeśli mamy do niego oryginalne opakowanie. Wtedy tylko wkładamy jakieś wypełnienie do większego pudełka i wysyłamy.

Powiązane posty

Zalety tarcz diamentowych

Zalety tarcz diamentowych

07 czerwca, 2021
Ableton Live 10

Ableton Live 10

31 sierpnia, 2020

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×