Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jaki wybrać odkurzacz dla alergika

Jaki wybrać odkurzacz dla alergika

  • 12 sierpnia, 2021
  • by

Życie z alergiami nie jest proste. Nawet najmniejsza ilość pyłku, roztoczy, sierści zwierzęcia czy innego alergenu może wywołać silną reakcję. To natomiast znacznie obniża komfort życia. Dlatego alergicy powinny szczególnie dbać o to, aby w domu czy mieszkaniu pozbywać się wszelki zanieczyszczeń. Podstawą w takich przypadkach jest dobry odkurzacz, przeznaczony dla osób z alergiami. Czym powinno charakteryzować się takie urządzenie? Jaki odkurzacz dla alergika wybrać?

Filtr w odkurzaczu dla alergika to podstawa

U osób z jedną alergią występuje duże ryzyko rozwoju kolejnych alergii. Dlatego tak ważne jest, aby unikać substancji, które wywołują reakcje alergiczne. Dobry odkurzacz skutecznie może nam w tym pomóc. Trzeba tylko wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę.

Najważniejszą kwestią jest filtr w urządzeniu. Odkurzacz dla alergików powinien mieć filtr najwyższej klasy, taki, który poradzi sobie z różnymi typami alergenów. Jedną z najlepszych opcji jest HEPA, a zwłaszcza H13 i H14. Te filtry uznawane są obecnie za najskuteczniejsze na rynku (jeśli chodzi o urządzenia AGD). Usuwają aż 99,97 procent zanieczyszczeń. Zdolne są do pochłaniania cząsteczek mniejszych i większych od 0,3 mikrona. Dzięki temu są w stanie usunąć większość alergenów znajdujących się w mieszkaniu.

Filtry HEPA w odkurzaczu nie tylko oczyszczają powierzchnie z kurzu, roztoczy i sierści. Są też w stanie pozbyć się wirusów, bakterii, pyłków i innych uczulających cząsteczek. Oznacza to, że mają realny wpływ na jakość powietrza w domu.

Moc odkurzacza dla alergika

Bardzo ważna jest także moc w odkurzaczu dla alergika. Roztocza i kurz, które najczęściej powodują reakcje alergiczne takie jak suchy kaszel, katar czy drapanie w gardle, znajdują się w materacu, zasłonach, dywanach, kanapie itp. Z takich powierzchni bardzo trudno jest usunąć zanieczyszczenia. Aby skutecznie się ich pozbyć, potrzebujemy odkurzacza o dużej mocy. Przyjmuje się, że minimalna moc odkurzacza dla alergika powinna wynosić ok. 600 W, jednak im większa, tym lepiej.
Gdzie kupić odkurzacz dla alergika?

Odkurzacz dla alergików można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Trzeba tylko dobrze przyjrzeć się parametrom urządzenia. Najważniejszy jest wysokiej klasy filtr oraz moc. Warto też wybierać wśród produktów od sprawdzonych marek. Dobrej jakości odkurzacze dla alergików oferuje sklep https://wdomu24.pl/40-odkurzacze-dla-alergikow Można tam znaleźć wiele produktów, które pomogą skutecznie pozbyć się brudu i alergenów z mieszkania.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×