Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Jakie potrawy przygotowywać na święta

Jakie potrawy przygotowywać na święta

  • 21 listopada, 2018
  • by

Święta Bożego Narodzenia, zbliżają się wielkimi krokami o czym również sukcesywnie przypominają nam hipermarkety oraz galerie handlowe. W niektórych marketach, możemy już zakupić mikołaje z czekolady oraz kalendarze adwentowe, jak i również różnego rodzaju ozdoby do wypieków świątecznych. Wiele osób uważa to za nadużycie, jednak zdecydowana większość ludzi lubi ten klimat.

Oczywiście, jak dobrze wiemy czas leci bardzo szybko, w związku z czym ani się obejrzymy, a będziemy przeglądali przepisy na ciasta, jak i również inne potrawy wigilijne. Spore grono osób, stawia na tradycję, w związku z czym na ich stołach gości co roku to samo menu, czyli głównie karp, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, a także inne potrawy uzależnione od tego, jakie korzenie ma nasza rodzina, skąd pochodzi i jakie tradycyjne potrawy przekazywane są u nas z pokolenia na pokolenie. Jedni mają na stole Kutię, inni Makiełki, a jeszcze inni kapustę z grochem i grzybami. Jedni nie wyobrażają sonie wigilijnego stołu bez kompotu z suszu, inni bez Makowca. W każdym razie, obecnie również istnieje spore grono osób, które wprowadzają nowości do wigilijnego menu, w związku z czym przełamują stereotypy i zamiast barszczu, podają na przykład zupę krem z borowików, a karpia na stole, zastępuje łosoś lub pstrąg.

Na koniec warto zaznaczyć, że ciasta na święta, to nie tylko Makowiec, czy Piernik, ale również na przykład Rafaello, albo Leśny mech. Oczywiście tradycjonaliści mocno krytykują taką postawę, jednak nie jest to do końca słuszne, ponieważ Wigilia powinna przede wszystkim kojarzyć nam się z rodzinnym ciepłem, a kuchnia jaką będziemy serwować powinna być naszą ulubioną.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×