Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Judaszowiec kanadyjski – najważniejsze informacje

Judaszowiec kanadyjski – najważniejsze informacje

  • 06 marca, 2021
  • by

Judaszowiec kanadyjski to jeden z najpiękniejszych krzewów ogrodowych, które można samodzielnie uprawiać. Wiosną wygląda wręcz fantastycznie, ponieważ obsypany jest tysiącem drobnych różowych kwiatów. Sprawia to naprawdę wyjątkowe wrażenie.

Co trzeba wiedzieć o tej roślinie

Warto poczytać o judaszowiec kanadyjski: pielęgnacja rośliny w ogrodzie przed sadzeniem go. Przede wszystkim, zanim zacznie się sadzić judaszowiec kanadyjski, trzeba poznać najważniejsze informacje i cechy na temat tej rośliny. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to roślina krzewiasta lub traktowana jako niewielka roślina. Innymi jej nazwami są:

  • Cercis canadensis
  • Eastern redbud
  • Judaszowiec kanadyjski meksykański
  • Judaszowiec kanadyjski wschodni
  • Judaszowiec wschodni

Oczywiście trzeba także pamiętać, że judaszowce kanadyjskie rosną wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej i są zagrożone wyginięciem. Judaszowiec kanadyjski jest bardzo popularną rośliną w USA. W tych warunkach rośnie bardzo dobrze. Dzięki temu osiągać może wysokość od 2 do 10 metrów i szerokość od 2 do 4 metrów. Wymiary rośliny zależą nie tylko od konkretnej sztuki, ale także od odmiany, która została zasadzona. Trzeba także pamiętać, że roślina ta ma stosunkowo rzadką koronę. Kwitnie natomiast w okolicach kwietnia i maja, a jej kwiaty mają kolor różowy lub biały. Jednakże, zanim judaszowiec kanadyjski wypuści kwiaty, jest obsypany wieloma drobnych różowych kwiatów, które wyrastają z gałęzi oraz pnia. Większość odmian tej rośliny produkuje kwiaty, które są podobne do kwiatów groszku pachnącego, jednak niektóre z odmian produkują kwiaty przypominające drobne różyczki. Jeżeli chodzi o owoce, to roślina ta wytwarza strąki do robinii akacjowej. W każdym z wytworzonych przez roślinę strączków jest po około 6-12 nasion.

Następnymi ważnymi cechami jest fakt, że liście są jasnozielone, a sama roślina kiedyś była stosowana jako lek. Zastosowanie tej rośliny dotyczyło leczenia czerwonki. Samą roślinę trzeba uprawiać w środowisku dobrze nasłonecznionym. Jednak pomimo tego nie ma ona dużych wymagań co do gleby, a mianowicie toleruje większość jej odmian. Samo uprawianie judaszowca kanadyjskiego nie powinno przysporzyć problemów.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×