Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Kalendarz dla studenta – jaki kalendarz akademicki wybrać

Kalendarz dla studenta – jaki kalendarz akademicki wybrać

  • 02 października, 2021
  • by

Życie studenckie jest zwykle bardzo napięte. Począwszy od zajęć na uczelni, poprzez pracę i spotkania towarzyskie. Do tego dochodzą jeszcze pojedyncze sprawy, jak spotkanie koła naukowego czy wizyta u fryzjera. I mimo że wiele osób zaczyna się przestawiać na kalendarze w telefonie, to wciąż najbardziej powszechnym sposobem notowania jest „analogowy”, czyli papierowy kalendarz. Takie ręczne notowanie ma w sobie też coś bardzo specyficznego i przyjemnego, a dla wielu osób to jedyna opcja na poukładanie swoich spraw w grafiku.

Jakie cechy powinien mieć kalendarz akademicki

Najważniejszą kwestią jest to, żeby miał sporo miejsca do pisania. Kalendarz służy studentom nie tylko do zapisania spotkania, ale czasem też do zrobienia notatki z wykładu czy zanotowania innej istotnej rzeczy. Studenckie zajęcia obfitują w spotkania z ciekawymi ludźmi, z których wynosi się masę inspiracji wartych zapisania.

Druga kwestia to wielkość kalendarza. Z definicji, kalendarz akademicki raczej studenci noszą ze sobą wszędzie. Na taką okoliczność idealne są kalendarze o wielkości zbliżonej do A5 lub A6, czyli zeszytu lub mniejszego notatnika. Dają tę wygodę, że można schować je do plecaka, a nawet niewielkiej torebki, no i są dość lekkie. Osobom, które rzeczywiście traktują kalendarz jako notatnik, wygodniej będzie się korzystało z kalendarza wielkości A4. Miejsca do pisania ma znacznie więcej niż mniejsze formaty.

Wybierając kalendarz akademicki trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – czy układ jest tygodniowy czy dzienny. W formacie tygodniowym nie ma zbyt dużo miejsca na notatki w poszczególnych dniach.

Kalendarz dla studenta – z czego może być wykonany

Zwykle kalendarze są oczywiście wykonane z papieru, natomiast mają okładki wykonane z rozmaitych materiałów: ze skóry naturalnej, ze sztucznej skóry, a grubszego papieru, a nawet z plastiku. Jeśli chodzi o wnętrze, ważnym wskaźnikiem jest gramatura papieru – to od niej zależy, czy kartki kalendarza są grubsze czy bardziej przezroczyste. Kolor kartek też ma znaczenie – niektórzy nie wyobrażają sobie pisania na innym niż kredowobiały papier, inny lubią notować na kartkach kremowych, z lekkim retro sznytem.

Nowością na rynku kalendarzy są te wykonane w sposób zrównoważony, czyli nie robiące krzywdy środowisku. Warto pamiętać jednak, że brązowy kolor okładki nie jest jednoznaczny ze zrównoważonym procesem produkcji. Zagłębiając się w temat możemy znaleźć marki, które produkują kalendarze z recyklingu albo z odpadków jabłek – to rozwiązania nowatorskie i szczególnie warte uwagi. Sprawdź https://www.lediberg.com.pl/appeel-ekologiczne-kalendarze-notesy!

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×