Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Klinika medycyny estetycznej – metamorfoza wyglądu

Klinika medycyny estetycznej – metamorfoza wyglądu

  • 22 listopada, 2018
  • by

Piękna, szczupła sylwetka, jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale też jest oznaką dobrego zdrowia. Każdy z nas ma inny metabolizm i zachowanie proporcji ciała wiąże się z mniejszym lub większym wysiłkiem. Zapewne każdy zna osobę, która je za dwóch, a ma przy tym doskonałą sylwetkę. Niestety, inne osoby borykają się z nadmiernym odkładaniem się tłuszczu w pewnych partiach ciała i żadne diety nie są w stanie im pomóc.

Co zrobić w takiej sytuacji? Na pewno wskazana jest aktywność fizyczna, dzięki której sylwetka nabierze lepszych kształtów. Z pomocą przychodzi też medycyna estetyczna, która oferuje cały szereg zabiegów, dzięki którym pozbywamy się niechcianej tkanki tłuszczowej. Najbardziej znanym zabiegiem jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to inwazyjny zabieg, wykonywany pod narkozą.

Daje on świetne efekty, ale jednocześnie wiąże się z bólem i dość długim procesem rehabilitacji. W czasie zabiegu pacjent pozbywa się średnio około 2 litrów tłuszczu, jednak możliwe jest usunięcie nawet 5 litrów. Usunięcie większej ilości tłuszczu może wiązać się z powstaniem nieestetycznie zwisającej skóry, co wymaga również korekty za pomocą skalpela. Można zdecydować się także na inne rodzaje liposukcji, które nie są tak inwazyjne, ale również nie dają tak spektakularnych efektów. Przykładem jest liposukcja ultradźwiękowa. Jeśli zdecydujemy się na odsysanie tłuszczu, czeka nas konsultacja lekarska, ponieważ osoba, która chce poddać się temu zabiegowi, musi być zdrowa.
Operacji nie można wykonać np. przy cukrzycy, zaburzeniach krzepnięcia krwi, czy przy schorzeniach skóry. Przed zabiegiem wykonuje się badania, takie jak m.in. morfologia krwi, OB, poziom glukozy, czy badanie moczu.

Postaw na liposukcja Kraków

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×