Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Leczenie alkoholizmu, czy detox to dobre rozwiązanie

Leczenie alkoholizmu, czy detox to dobre rozwiązanie

  • 18 czerwca, 2021
  • by

Chcesz podjąć się leczenia alkoholizmu, ale nie wiesz na co się piszesz? Warto wiedzieć jakie masz możliwości.

Zdecydowałem się na leczenie alkoholizmu, co robić

Kiedy już uczynisz pierwszy krok w leczeniu choroby alkoholowej, czyli przed samym sobą przestaniesz się ukrywać, to oczywiście w pierwszej fazie najlepiej zacząć od tzw. detoksu. Jest to część leczenia związana z oczyszczeniem organizmu od alkoholu. Nie jest to łatwe. Drgawki, wymioty, zimne poty, agresja i nieodparta chęć napicia się to wszystko techniki organizmu, by nie cierpieć. Pijąc nawet najmniejszą dawkę alkoholu organizm chce zapobiec nudnościom i nieprzyjemnością związanym z detoksem. Jest to ważny element terapii, gdyż musimy doprowadzić nasze ciało do stanu używalności. Musimy doprowadzić nasze procesy biologiczne do poprawnego funkcjonowania.

W stanach, kiedy ciężko jest nam po detoksie utrzymać wstrzemięźliwość od spożycia alkoholu, warto pomyśleć o możliwościach medycyny. Zastrzyk antyalkoholowy w Poznaniu to jedna z metod, którą oferują specjalistyczne przychodnie. Polega on na wszyciu leku, który poprzez kontakt z alkoholem wywołuje objawy alergii. Jest to bezpieczny zabieg o ile, wcześniej lekarz przeprowadzi badanie i stwierdzi, czy nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania. Przeciwwskazania to:

  • przebyte zawały serca,
  • choroby wieńcowe,
  • próby samobójcze,
  • pozostawanie pod wpływem alkoholu,
  • nietolerancja substancji występujących w leku.

Sam zabieg nie jest równomierny z wyzdrowieniem. Jest to tylko pomoc w utrzymaniu trzeźwości. Faktyczną terapią i przynoszącą największe skutki są spotkania w grupach wsparcia oraz rozmowy ze specjalistami. Choroba alkoholowa to nie problem biologiczny, ale nade wszystko problem z emocjami. Tutaj najważniejszą kwestią jest znalezienie źródła naszych złych emocji, które pchnęły nas do picia. Wszystkie niewyjaśnione konflikty, zerwane przyjaźnie, niedopowiedzenia, mogą być przyczyną choroby. Alkoholizm jest częstszą chorobą, niż nam się wydaje. Samotność i nieumiejętność współżycia z innymi ludźmi stają się plagą w dzisiejszym świecie, który stawia na pieniądze i majątek. Zamiast cieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną, zastanawiamy się skąd sąsiedzi mają na nowe auto.

Trwający nieustanny wyścig szczurów nie pomaga nam w zrozumieniu własnych potrzeb. Dlatego ważnym jest w całym procesie leczenia, by rozmawiać z bliskimi, cieszyć się tym co mamy i nie dawać się wpędzać w poczucie winy. Choroba się pojawia, ale można ją pokonać. Dając sobie szansę, dajemy szanse i najbliższej rodzinie. Każda choroba wpływa nie tylko na chorującego, ale również na osoby z najbliższego otoczenia. Dlatego tak ważnym jest zachowanie trzeźwości, by ratować życie swoje i najbliższych.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×