Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Maszyna czy taśma do uszczelniania szwów – co jest lepsze

Maszyna czy taśma do uszczelniania szwów – co jest lepsze

  • 07 maja, 2021
  • by

Uszczelnianie szwów jest procesem mającym duży wpływ na jakość produktu finalnego. Zabezpieczanie szwów w odzieży czy w innych produktach, takich jak torby, plecaki czy namioty ma na celu zwiększenie ich wytrzymałości, a także odporności na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, grad czy śnieg. Dzięki aplikacjom na szwy specjalnych taśm, odzież jest pierwszorzędnej jakości, zapewniając komfortowe warunki pracy służbom mundurowym i medycznym, sportowcom, pracownikom budowlanym, i innym zawodom, pracującym na świeżym powietrzu.

Taśma do uszczelniania szwów – jakie jest jej przeznaczenie

Tego rodzaju akcesoria dostępne są w różnych wariantach. Producenci oferują taśmy jednowarstwowe, służące do produkcji ubrań przeciwdeszczowych z PVC i PU, dwuwarstwowe – idealne do aplikacji na szwy w ubraniach roboczych i sportowych oraz taśmy trzywarstwowe, które wykorzystuje się do uszczelniania grubych i ciężkich tkanin w produkcji odzieży dla straży pożarnej, wojska, branży chemicznej, czy pracowników medycznych. Taśma do uszczelniania szwów to element na który nie warto oszczędzać, ponieważ dzięki niemu odzież, namioty, markizy i plandeki mają zapewnioną zarówno szczelność, jak i nieprzemakalność.

Maszyna do uszczelniania szwów – jakie ma zalety

To specjalistyczne urządzenie zostało wyprodukowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu jest bardzo funkcjonalne. Maszyna jest wyposażona w szereg różnych udogodnień, takich jak specjalne pochylone ramię, ułatwiające pracę operatorowi, stół roboczy o dużej powierzchni, rolki przesuwające tkaninę, czy podajnik taśmy, ułatwiający jej naprężanie. Cyfrowy system pomiaru i odczytu prędkości, cyfrowy licznik zużycia taśmy czy niezależna zmiana temperatury, prędkości i nacisku to następne ważne zalety urządzenia. Praca maszyna do uszczelniania szwów cechuje się wysoką wydajnością i niezawodnością, co ma duży wpływ na ciągłość procesu produkcyjnego.

Co lepsze? Maszyna czy taśma uszczelniająca szwy

Zarówno maszyna do uszczelniania szwów, jak i taśma świetnie się sprawdzi w każdym zakładzie krawieckim, produkującym odzież i inne tekstylia wodoodporne. Dzięki maszynie zakłady szwalnicze, które szyją odzież przeciwdeszczową, plecaki, plandeki czy namioty będą w stanie pracować wydajnie i szybko realizować zamówienia. Ma to ogromne znaczenie dla zwiększenia wydajności pracy.
Wybór taśmy czy maszyny do uszczelniania szwów jest zawsze indywidualną decyzją producenta, jednak przy planach produkcyjnych zakładających większą ilość zamówień, gdzie istotna jest stabilność dostaw wymaganych elementów, warto rozważyć zakup maszyny.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×