Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Meblościanki w nowoczesnym wydaniu

Meblościanki w nowoczesnym wydaniu

  • 18 czerwca, 2019
  • by

Meblościanka w czasach swej największej popularności stanowiła niemalże obowiązkowy element wystroju każdego salonu – zwłaszcza w ciasnych mieszkaniach z wielkiej płyty. Nasi rodzice i dziadkowie zapisywali się w kolejki społeczne, aby nabyć rozłożysty mebel z płyty wiórowej wątpliwej jakości i byli szczęśliwi, kiedy udało im się go zdobyć. Dziś meblościanki wracają łask. Jednak te współczesne nie mają praktycznie nic wspólnego z ciężkimi i wielkimi meblościankami sprzed lat. Czym charakteryzują się nowoczesne meblościanki? W jakich pomieszczeniach najlepiej spełniają swoje funkcje?

Współczesna meblościanka – nowe trendy w wyposażaniu pomieszczeń

Meblościanka, to doskonałe rozwiązanie kwestii efektywnego wykorzystania powierzchni w niedużym pomieszczeniu. Przestrzeń jest szczególnie mile widziana w niedużych pomieszczeniach pełniących funkcję salonu, gdzie liczy się każdy wolny metr. Właśnie tam świetnie sprawdzają się współczesne meblościanki. Nie przypominają one w niczym ciężkiej zabudowy całej ściany, jak miało to miejsce dawniej. Są raczej lekką kompozycją składającą się z niskiej podstawy przypominającej komodę, która często pełni funkcje stolika pod telewizor, szafek wiszących, czasem również witryny. Konfiguracje i wielkość poszczególnych elementów oraz całej kompozycji bywają różne, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – lekkość. Bez względu na kolor zastosowanej okleiny, nowoczesne meblościanki nie przytłaczają ani wielkością ani formą.

Do jakich wnętrz pasują współczesne meblościanki?

Nowoczesny salon, zwłaszcza o niedużym metrażu, to idealne miejsce dla meblościanki w nowoczesnym wydaniu. Bardzo modna są obecnie meblościanki wykończone na biało, które idealnie prezentują się na tle ozdobnej tapety, bądź na ścianie pomalowanej na gładko, ale w zdecydowanym, intensywnym kolorze. Biały, minimalistyczny w formie mebel pasuje do każdej aranżacji i daje możliwość zestawienia z dowolnym rodzajem dekoracji, jaki sobie wymarzymy. Idealnie prezentuje się również w zestawieniu z zielenią roślin doniczkowych, które znów są na topie.

Współczesne meblościanki, są mile widziane również w pokojach młodzieżowych, gdzie stanowią idealne dopełnienie dla absolutnie podstawowego wyposażenia, czyli biurka, regału na książki i łóżka. Sprawiają, że pokój wygląda bardziej elegancko i nowocześnie zarazem, co jest cechą niezwykle cenioną zwłaszcza przez starszych nastolatków.

Nowoczesne meblościanki, to meble uniwersalne, dające pewną dozę swobody w zestawianiu poszczególnych elementów ze sobą i odpowiednie praktycznie do każdego wnętrza.

Sprawdź ofertę na http://sklep.akord.net.pl/99-mebloscianki

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×