Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Na co patrzeć przy wyborze kursu przygotowawczego do egzaminu CAE

Na co patrzeć przy wyborze kursu przygotowawczego do egzaminu CAE

  • 15 kwietnia, 2021
  • by

Przygotowanie do egzaminu cae, to temat wymagający wiele koncentracji i pewności w wyborze nauczycieli. Nie tylko jest to duże osiągnięcie i wartościowy dokument, ale nade wszystko jest to potwierdzenie posiadania wysokich umiejętności porozumiewania się językiem angielskim.

Na co zwrócić uwagę przy pierwszej filtracji setek kursów

Po pierwsze wybierając konkretną szkołę językową spójrzmy jak długo jest na rynku. Wiadomo, że kursy i szkoły będące dłużej na rynku są pewniejszą inwestycją, szczególnie w trudnych czasach pandemii. Kiedy dana firma oferująca pomoc w nauce, a jest na rynku dłużej niż 10 lat to naprawdę znak, że warto wpisać ją na listę kandydatów.

Kolejną ważną cechą jest dobór nauczycieli. Native speaker nie tylko powinien mieć wykształcenie pedagogiczne, czy ukończony kurs technik nauczania, ale ważne jest, by ta osoba w naturalny sposób używała języka. Każdy, co codziennie używa języka, którego chcemy się nauczyć szybciej nauczy nas jak mówić, pisać i myśleć w danym języku! Doświadczenie, miła atmosfera i tzw. flow między nami, a nauczycielem to jedna z najważniejszych rzeczy, dlatego nie bójmy się zmieniać trenerów jeżeli, z którymś nie udało nawiązać się odpowiedniej relacji.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest forma lekcji i spotkań. Nie wybierajmy nauczania przez przebrnięcie podręcznika zadanie po zadaniu, raz w tygodniu. To nie da nam satysfakcji i prawdziwej wiedzy. Właściwe przygotowanie do egzaminu cae, to przede wszystkim naturalne rozmowy, spontaniczne odpowiedzi i umiejętność swobodnej wypowiedzi na ciekawe tematy. Na tym poziomie nauki nie chodzi już o zapamiętywanie i zaliczanie zadań, ale o swobodnie płynącą myśl, potrafiącą tworzyć się już w głowie za pomocą angielskich fraz.

Cała sprawa odpowiedniej relacji i rozmowy, jest tym co powinno zaprzątać nasze myśli. Przy wyborze odpowiedniej usługi nie powinniśmy martwić się materiałem, czy czasem który pozostał nam do egzaminacyjnej godziny zero. Już na początku pierwszego spotkania zobaczymy, czy nauczycielowi zależy na naszej pracy. Jeżeli tak, od razu pyta się o czas jaki mamy na przygotowanie się do egzaminu, oraz poprzez kilka prostych pytań oceni naszą wiedzę i poziom startowy. Jeżeli jasno określi cele i terminy już na pierwszej lekcji (nawet tej pokazowej), możemy mieć pewność że ta szkoła dołoży wszelkich starań byśmy mieli właściwe i najlepsze przygotowanie do egzaminu cae.

Powiązane posty

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×