Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Naturalne kosmetyki i kremy konopne

Naturalne kosmetyki i kremy konopne

Trudno w dwudziestym pierwszym wieku żyć bez kosmetyków. W dawnych czasach ludzie żyli bez kosmetyków, lecz współcześnie wydaje się to być niemożliwe. Kosmetyki są niezbędnym produktem służącym do pielęgnacji, oczyszczania i upiększania ciała. Stosuje się je również w celach leczniczych, czy prewencyjnych. Kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do użytku zewnętrznego. Są kosmetyki do skóry i włosów. A także do zębów, paznokci, stref intymnych. Stosujemy je dla utrzymania higieny, ochrony lub upiększania.

Natomiast do pielęgnacji specjalistycznej używa się maści, kremów, żeli z dodatkiem oleju konopnego. Produkuje się kosmetyki konopne z przeznaczeniem do włosów, twarzy i całego ciała. Pielęgnacja skóry jest ważna zwłaszcza podczas lata, gdy ciało nasze narażone jest na promieniowanie słoneczne, które w dużych dawkach szkodzi naszej skórze. Na szczęście jest krem CBD, który zapobiega i leczy choroby skóry. Kremy lub maści konopne zawierają olej konopny, ekstrakt z zielonej części konopi i wiele olejków eterycznych. Kosmetyki z olejem konopnym zawierają kwasy tłuszczowe, które posiadają dobroczynny wpływ na skórę. Dzięki nim skóra staje się gładsza, odporniejsza i zdrowsza.

Olej konopny jest bardzo ważny w przypadku cert tłustej i mieszanej. Ponieważ reguluje gospodarkę lipidową skóry. Kosmetyki konopne należą do linii kosmetyków naturalnych, gdyż pochodzą z natury. Kosmetyki te leczą stany chorobowe skóry, jak na przykład trądzik. Ponadto zapobiegają powstawaniu zmarszczek tak zwanych mimicznych, ponieważ nawilżają dostatecznie skórę twarzy. Wykorzystywane też są jako odżywka do włosów, gdyż zapobiegają łuszczycy skóry. Leczą skórę głowy i pozytywnie wpływają na strukturę włosów.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×