Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące PDO

  • 21 października, 2020
  • by

Jedną z mniej znanych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu pozbędziemy się zmarszczek, jest leczenie za pomocą nici liftingujących PDO. Wprowadza się je pod skórę w celu podniesienia opadniętych tkanek, a w efekcie wygładzenia zmarszczek. Dzięki nim nasza skóra zostaje pobudzona do regeneracji, więc po takim zbiegu możemy liczyć na to, że będzie ona bardziej ujędrniona i elastyczna. Nici liftingujące pomogą również wykonturować twarz, dlatego używa się ich w okolicach żuchwy, brody, czoła, na policzkach, szyi, dekolcie i na linii brwi.

Zabieg przy użyciu nici liftingujących PDO

Nici liftingujące PDO są wykonane z polidiksanonu, który jest wykonywany do tworzenia nici chirurgicznych. Przed zabiegiem podaje się pacjentowi krem ze znieczuleniem miejscowym, dzięki któremu dyskomfort podczas zabiegu będzie znikomy. Nici PDO aplikuje się za pomocą podwójnie szlifowanych igieł pokrytych sylikonem, do haczykowania używa się kaniuli. Gdy już nici zostaną wprowadzone, zaciska się je. Po jakimś czasie rozpuszczą się, co pobudzi do pracy kolagen czy angiogenezę. Efekt możemy zobaczyć od razu po zabiegu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a w miejscach, które były nakłuwane, mogą pojawić się niewielkie siniaki. Przez pierwsze dwa tygodnie miejsce poddawane zabiegowi może być asymetryczne, ale nie należy się tym martwić.

Po zabiegu pacjent musi odpowiednio dbać o skórę. Przede wszystkim nie można się opalać i trzeba nakładać kremy z wysokim filtrem, aby ochronić skórę przed słońcem. Należy również unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Nici PDO Wrocław to jeden ze skuteczniejszych zabiegów, jeśli chodzi o wygładzanie zmarszczek czy zmianę kształtu twarzy. Efekt po zabiegu utrzymuje się do 18 miesięcy. Po tym czasie będzie trzeba powtórzyć kurację. Dzięki niciom liftingujących odświeżymy swój wygląd, a wszyscy będą nam go zazdrościć.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×