Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Panele winylowe – nowość we wnętrzach

Panele winylowe – nowość we wnętrzach

  • 26 czerwca, 2019
  • by

Posadzka winylowa to doskonała alternatywa dla paneli drewnianych i laminowanych – ich faktura może zarówno imitować drewno, jak i płytki, beton czy kamień. Jest nie tylko łatwa w montażu, ale także wodoodporna, dzięki czemu sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach, również tych szczególnie narażonych na wilgoć (kuchnia, łazienka). Dzięki swojej strukturze panele winylowe pochłaniają dźwięki, a przy tym nie sprawiają problemów z utrzymaniem czystości.

Czym są panele winylowe?

Panele winylowe są wykonane z kilku warstw winylu, ich grubość wynosi przeciętnie od 3 do 7 mm. Poza odpornością na ścieranie, charakteryzuje je duża wytrzymałość. Trzeba jednak pamiętać, że winyl to materiał przypominający gumę, dlatego ostre przedmioty mogą go zarysować – można wówczas odnowić warstwę ochronną, by pokryć uszkodzenia.

Montaż

Panele wykonane z winylu szerokością przypominają te drewniane, zatem kładzie się je pojedynczo. By przygotować powierzchnię przed położeniem paneli, należy dopilnować, aby była gładka, bez żadnych dziur czy pęknięć (dobrym rozwiązaniem jest użycie cienkiej warstwy wylewki samopoziomującej). Posadzka winylowa może zostać położona na kilka sposobów, w zależności od wzoru czy pomieszczenia. 

Klejenie

Jedna z najczęściej stosowanych metod montażu paneli winylowych to ta z użyciem kleju. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach z dużym poziomem wilgotności. W tym przypadku szczególnie ważne jest przygotowanie powierzchni tak, by była równa, twarda i sucha. Przed klejeniem paneli można użyć dodatkowych mat wyciszających, które podnoszą komfort użytkowania i trwałość.

System pływający

System pływający to klasyczna metoda, stosowana również w przypadku paneli laminowanych. Podłoga pływająca nie jest na stałe przytwierdzona do ścian i podłoża. Przed rozpoczęciem montażu posadzki winylowej, powierzchnia musi zostać odpowiednio przygotowana. Poza zadbaniem o to, by była gładka i pozbawiona pęknięć, należy ją zabezpieczyć folią izolującą wilgoć oraz użyć odpowiedniego podkładu, np. pianki – nie tylko wypełni wszelkie nierówności, ale także zapewni dodatkową warstwę akustyczną. Dopiero wówczas można położyć panele, używając specjalnych zatrzasków. 

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×