Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Restauracja z ogródkiem w Warszawie – gdzie zjeść

Restauracja z ogródkiem w Warszawie – gdzie zjeść

  • 09 września, 2021
  • by

Smaczna restauracja z ogródkiem, stąd można obserwować serce miasta? Brzmi świetnie! Każdy z nas ma od czasu do czasu ochotę na dobrą kuchnię i odpoczynek w przyjemnych okolicznościach. Idealnym do tego miejscem jest restauracja z ogródkiem. Lokali tego typu w Warszawie jest wiele. Który z nich warto jednak wybrać?

U Fukiera – miejsce z duszą

Choć w stolicy nie brakuje restauracji, jedna z nich ma szczególny status. Chodzi o restaurację U Fukiera, którą można uznać za najstarszą w mieście. Kontynuuje ona tradycje sięgające aż XVII wieku! Ponieważ zlokalizowana jest w tak ważnym miejscu jak Stare Miasto, oferuje ona dania kuchni polskiej. Są one pyszne i aromatyczne, a także przywodzą na myśl jedzenie przygotowywane przez nasze mamy, babcie czy ciocie. U Fukiera to niezwykłe miejsce również z drugiego powodu. Pieczę nad nim posiada znana wszystkim restauratorka Magda Gessler. Dba ona nie tylko o wysoką jakość kuchni, ale także odpowiednią oprawę, nienaganną obsługę klientów oraz niezapomniany wystrój. Wizyta w restauracji U Fukiera karmi więc nasze różne zmysły.

Kuchnia, której się nie zapomina

Nie ma wątpliwości, że to właśnie U Fukiera znajduje się najlepsza kuchnia polska. Dania są oparte na tradycyjnych przepisach z różnych części kraju. To tutaj można zjeść tatara z polędwicy z wiejskim żółtkiem, pasztet z dziczyzny w marynacie i chrzanie, kołduny litewskie zabaglione z lubczykiem lub na maśle czy pierogi z mlecznej cielęciny okraszone skwarkami, z omastą z młodej cebuli i boczku. Fani zup mogą sięgnąć po aromatyczny rosół lub barszczyk czerwony na zakwasie czy słynną soliankę Magdy Gessler. Propozycji w karcie dań znaleźć można oczywiście o wiele więcej. Każdy wybierze w niej coś dla siebie, nawet jeśli preferuje posiłki bezmięsne. Przygotowywane przez restaurację dania bazują nie tylko na polskiej tradycji, ale również lokalnych i świeżych produktach. Dzięki temu potrawy cechują się niezapomnianym smakiem, który może uruchomić wiele wspomnień. A wszystko to odbywa w pięknych pomieszczeniach lub w ogródku z widokiem na Stare Miasto.

Osoby, które zastanawiają się gdzie zjeść w Warszawie mają duży wybór. Idealną opcją jest zawsze restauracja U Fukiera. Nie ważne, czy chodzi o obiad we dwoje, spotkanie rodzinne, czy może zaprezentowanie polskiej kuchni gościom zza granicy. U Fukiera sprawdzi się w różnych okolicznościach. Przede wszystkim dlatego, że jest to restauracja kultowa i z charakterem. Pozwala ona na przeżycie niesamowitych chwil nad talerzem aromatycznych dań.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×