Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Rolety zewnętrzne – jak wybierać?

Rolety zewnętrzne – jak wybierać?

  • 02 lipca, 2020
  • by

Jeśli potrzebujemy rolet przeciwsłonecznych, wystarczy wybór prostego modelu, niedrogiego i mało złożonego. Takiego, który znajdziemy w każdym sklepie sieciowym z wyposażeniem wnętrz. Tanie rolety zewnętrzne można zamówić również przez internet. Jeśli jednak potrzebujemy modeli, które nie tylko zasłonią okna przed słońcem, ale także pozwolą poprawić izolacyjność cieplną okien, wówczas warto postawić już na nieco bardziej złożone modele. Rolety zewnętrzne mogą także utrudniać wstęp do domu – są to modele antywłamaniowe. 

Jak zamawiać rolety zewnętrzne? 

Rolety Poznań zewnętrzne zwykle można zamawiać na wymiar – łatwo wówczas dopasować osłony do indywidualnych potrzeb. Przed złożeniem zamówienia zwróćmy jednak uwagę na to, że rzadko spotkamy się z roletami o łącznej powierzchni większej niż 10 metrów kwadratowych w standardowej cenie. Za rolety zewnętrzne wielkopowierzchniowe trzeba zwykle zapłacić znacznie więcej niż wynika to ze standardowego cennika. 

Rolety zewnętrzne – doskonały sposób na zaciemnienie pomieszczeń 

Rolety zewnętrzne to bardzo dobry sposób na zaciemnienie pomieszczeń. Zdecydowanie lepiej niż wewnętrzne rolety Poznań sklep chronią wnętrza mieszkań lub domów przed dostępem słońca. Rolety zewnętrzne aluminiowe mają w swojej budowie małe otwory, przez które, w zależności od ustawień, przechodzą drobne smugi światła, dopuszczając nieco światła z zewnątrz, gdy płaszcz jest zasunięty.

Rolety zewnętrzne – dodatkowe funkcje

Rolety zewnętrzne nie tylko ochraniają nas przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń. Większość rolet zewnętrznych skutecznie wytłumia pomieszczenie sprawiając, że dostęp hałasu z zewnątrz jest nieco mniejszy. Oznacza to, że rolety zewnętrzne powinny być montowane w pierwszej kolejności na tych oknach, które wychodzą na ulicę. Dodatkowo, rolety zewnętrzne sklep stanowią istotną barierę dla kurzu i spalin. 

Właściciele domków letniskowych często chwalą sobie rolety zewnętrzne ze względu na właściwość wytłumiania hałasu padającego deszczu. 

Rolety zewnętrzne są często wyposażone w prowadnice, dolne rygle zamykające, a także bolce zabezpieczające przed wyważeniem. Utrudnia to naruszenie rolety, co może odstraszać okazjonalnych złodziei. Wszystko to stanowi również mocną podporę dla przytrzymywania rolety zewnętrznej w ryzach gdy zdarza się silna burza. 

Wygląd

Pamiętajmy przy tym, że rolety zewnętrzne mają nie tylko praktyczne wykorzystanie. Są to przede wszystkim estetyczne elementy elewacji – warto wybierać tak, aby był dopasowane do wyglądu domu.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×