Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Sensoryczne tabliczki manipulacyjne a rozwój dziecka

Sensoryczne tabliczki manipulacyjne a rozwój dziecka

  • 15 września, 2020
  • by

Dzieciństwo tylko z pozoru jest beztroskim okresem. Z tygodnia na tydzień dzieci wykonują bowiem ogromną pracę, rozwijając się na wielu polach: motorycznym, społecznym czy językowym. Z pozoru przyjemne zabawy, są przecież ćwiczeniem nowych umiejętności, sposobem na rozwój. Dlatego też dobór odpowiednich zabawek i akcesoriów jest bardzo ważny. Chodzi o to, by pomagały one dzieciom w rozwoju, a jednocześnie sprawiały im dużo frajdy.

Sensoryczne tabliczki manipulacyjne

Tablice manipulacyjne to idealny prezent dla przedszkolaka. Powinny znajdować się zarówno w domu, jak i w przedszkolu, gdzie dziecko może po nie swobodnie sięgać. Ich dużą zaletą jest to, że dziecko może eksperymentować ich elementami: dotykać, naciskać, kręcić, ciągnąć itd., dzięki czemu angażuje się w zabawę wykorzystując różne zmysły. Dodatkowo, maluch kształtuje swoją wyobraźnię przestrzenną. Jeśli w pobliżu jest osoba dorosła, może ona pomóc dziecku przyswoić pojęcia dotyczące wielkości (np. mały, duży), jak i przestrzeni (m.in. obok, za, nad).

Gdzie zdobyć tablice manipulacyjne?

Tabliczka manipulacyjne dla dziecka powinna być stworzona z bezpiecznych materiałów i być dopasowana do jego rozwoju. Odpowiednie zabawki znaleźć można w ofercie sklepu Moje Bambino, m.in. klocki dla inżyniera, mały konstruktor czy domek na drzewie. Maluch sam może konstruować budowle i obiekty, dzięki czemu rośnie także jego poczucie własnej sprawności i pewność siebie. Każda tablica manipulacyjna jest atrakcyjna dla dziecka wizualnie, przykuwając wzrok bogactwem kolorów i wzorów. Maluch w naturalny sposób będzie się czuł zachęcony do eksperymentowania z poszczególnymi elementami, by w końcu tworzyć z nich sensowną i twórczą całość. Poziom trudności zabawek można dopasować do wieku dziecka i jego możliwości. Jest to idealny pomysł na prezent, a także świetna pomoc dydaktyczna w przedszkolach i świetlicach, gdzie dziecko może produktywnie spędzać czas. Majsterkowanie, budowanie, zestawianie ze sobą części to rodzaj bardzo rozwijającej zabawy, pozwalającej na ćwiczenie umiejętności motorycznych i nie tylko.

Z pewnością warto zakupić swojemu dziecku sensoryczne tabliczki manipulacyjne. Maluch będzie miał wiele frajdy i zabawy, ćwicząc jednocześnie ruchy palców, dłoni i rąk. Będzie miał również okazję ulepszyć swoje zdolności koncentracji, analizy i syntezy. Co ważne, będzie on także lepiej rozumiał zagadnienia związane z wielkością i przestrzenią. Zabawki są funkcjonalne, proste w obsłudze, a jednocześnie mają duży walor edukacyjny.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×