Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Przyroda i zoologia


Skuteczna reklama w systemie BTL

Skuteczna reklama w systemie BTL

  • 13 listopada, 2019
  • by

Nawet najlepszy produkt bądź usługa nie sprzeda się i nie zdobędzie pozycji na rynku, jeżeli nie będzie odpowiednio reklamowana. Mamy bowiem takie czasy, że ze swoim produktem bądź usługą trzeba właśnie wyjść do klienta i pokazać mu go.

Inaczej zginiemy w gąszczu konkurencji i możemy być pewni, że nasza firma nie przetrwa na rynku. Jak więc widać, podstawą biznesu jest dzisiaj przede wszystkim skuteczna reklama. Reklama jest jednak czymś, czego z pewnością nie ogarniemy sami, do tego trzeba fachowców zajmujących się właśnie szeroko pojętymi kwestiami marketingu. Praktycznie w każdym mieście działa sprawdzona agencja reklamowa, która jest otwarta zarówno na małe, jak i duże firmy, które chcą rozreklamować swoje usługi lub produkty, które chcą zwiększyć świadomość swojej marki, a także sprawić, by firma była kojarzona przede wszystkim pozytywnie.

Podstawą skutecznej reklamy jest na pewno to, by dobrać jej typ do odbiorcy. O ile większości z nas reklama kojarzy się z dużymi kampaniami w tak zwanych mass mediach, to są także inne drogi, a jedną z nich są kampanie BTL. Agencja BTL prowadzi właśnie takie działania reklamowe, które są skierowane do konkretnego klienta w sposób indywidualny, a nie masowy. Przykładem działań może być chociażby sprzedaż bezpośrednia, ale także bardzo popularny w dzisiejszych czasach marketing szeptany (buzz marketing) na forach internetowych lub w social mediach.

Pod BTL podchodzi także marketing mailowy, wysyłanie próbek, oferowanie udziału w konkursach i wiele innych, skutecznych metod reklamowych, opartych na szeroko pojętych działaniach typu bezpośredniego.

Powiązane posty

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×