Stay Connected

Mój osobisty BLOG
W jaki sposób dostosować pielęgnację włosów do ich typu?

W jaki sposób dostosować pielęgnację włosów do ich typu?

  • 07 września, 2020
  • by

Piękne włosy przyciągają mnóstwo spojrzeń oraz są dumą ich posiadaczek. Problem pojawia się wtedy, kiedy pomimo dbania o nie, włosy wciąż nie wyglądają zadowalająco. Możliwe, że winowajcą jest nieodpowiednio dobrana pielęgnacja do typu włosa.

Wpływ porowatości włosa na jego pielęgnację

Porowatością określa się stopień w jakim są rozchylone łuski włosa. Wyróżnia się trzy główne typy – nisko, średnio oraz wysokoporowate. Każdy z nich wymaga innych kosmetyków.

  • Niskoporowate – włosy niskoporowate są lśniące, pełne blasku oraz gładkie. Ich łuski przylegają do siebie, dzięki czemu wyglądają na zdrowe i sprężyste. Nie wymagają zbyt wielu kosmetyków, aby utrzymać swój nienaganny wygląd. Nie oznacza to jednak, że ich pielęgnację można ograniczyć do samego szamponu. Warto włączyć do pielęgnacji odpowiednią odżywkę bądź maskę. Należy przy tym uważać, aby nie obciążyć niskoporowatych włosów. W ich przypadku najlepiej postawić na produkty dodające objętości.
  • Wysokoporowate – to najczęściej włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi takimi jak rozjaśnianie albo działaniem na nie zbyt wysoką temperaturą. Najczęściej puszą się, ponieważ ich łuski znacznie odstają. Mogą być również podatne na łamanie. Takie włosy wymagają zdecydowanie więcej uwagi niż wcześniej wspomniane włosy niskoporowate. W pielęgnacji włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się produkty nawilżające oraz wygładzające, które poza stworzeniem efektu gładkich włosów dodatkowo zapobiegną utracie z nich wody.
  • Średnioporowate – to typ włosa pomiędzy nisko, a wysokoporowatym. Jest on najczęściej występującym w naszej szerokości geograficznej. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać wskazane jest stosowanie pielęgnacji zbliżonej do zalecanej dla dwóch pozostałych typów. Gdy zależy nam na gładkiej tafli najlepiej sprawdzą się produkty dociążające, które poskromią odstające włoski. Natomiast efekt sypkich oraz pełnych objętości włosów zapewni nam bardziej minimalistyczna pielęgnacja włosów niskoporowatych oraz produkty przeznaczone dla nich.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×