Stay Connected

Mój osobisty BLOG

TO JA

Szalona Becia, nudzie mówię stanowcze STOP. Kocham wszystko co mnie otacza. Żyję chwilą i nie użalam się nad sobą. Nie spoglądam za siebie, staram się zarażać innych swoją dobrą energią.

Zostańmy w kontakcie

Finanse


Dom i ogród


Przyroda i zoologia


Rolnik Szuka Żony
Wieczorna pielęgnacja skóry niemowlaka

Wieczorna pielęgnacja skóry niemowlaka

  • 19 czerwca, 2019
  • by

Skóra noworodka jest wyjątkowo wrażliwa. A pierwsze tygodnie życia są niezwykle istotne. Na skórze tak małego dziecka łatwo o podrażnienia czy alergie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych.

Wieczorna pielęgnacja skóry noworodka to przede wszystkim codzienna kąpiel. Jeszcze kilka lat temu zalecano kąpanie dziecka co drugi, trzeci dzień. Obawiano się, że produkty im dedykowane zbyt mocno wysuszą skórę maluszka. Na szczęście nowoczesne kosmetyki dla małych dzieci są zdecydowanie delikatniejsze.

Codzienna kąpiel odświeży skórę dziecka, pozbędziemy się też zabrudzeń czy martwego naskórka. A jeśli do wody dodamy odrobinę emolientu, to dodatkowo natłuścimy jego skórę.

Kąpmy dziecko o stałej porze dnia, na przykład wieczorem. Woda nie powinna być zbyt gorąca. Jej temperatura nie może przekraczać 37 stopni Celsjusza. Po kąpieli delikatnie osuszmy skórę dziecka. Nie trzemy jej, tylko delikatnie, punktowo osuszamy. Na dobrze osuszoną skórę nakładamy cienką warstwę kosmetyku nawilżającego. Może to być mleczko lub ulubiona oliwka kosmetyczna.

Codzienna pielęgnacja skóry niemowlaka jest ważna jeszcze z jednego powodu. W jej trakcie nawiązuje się więź między dzieckiem, a opiekunami. Wieczorna kąpiel może być chwilą relaksu dla całej rodziny. To czas kiedy nasz maluszek się wycisza i przygotowuje do snu.

Jakie kosmetyki wybrać dla naszego maluszka?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy rodzic. Wybierajmy produkty dla niemowląt, które zostały dokładnie przebadane i mają odpowiednie atesty i rekomendacje. Wydają je Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytutu Matki i Dziecka czy Państwowy Zakład Higieny. Jak sprawdzić czy dany kosmetyk ma atest? Wystarczy poszukać odpowiedniego logo na etykiecie.

Kosmetyki dla niemowląt powinny mieć jak najkrótszy skład. Im mniej w nich barwników, konserwantów, czy substancji zapachowych tym lepiej. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za podrażnienia i alergie. W tym przypadku mniej znaczy więcej, dlatego stopniowo wprowadzajmy nowe produkty do codziennej pielęgnacji naszego dziecka.

Odpowiednie kosmetyki dla maluszka do codziennej pielęgnacji znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×