Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Woda do przedszkola – inwestycja w zdrowie

Woda do przedszkola – inwestycja w zdrowie

  • 09 grudnia, 2020
  • by

W każdym przedszkolu powinien być nieograniczony dostęp do wody pitnej. Dlaczego? Ponieważ jest to napój dla dzieci najlepszy. Maluchy są bardzo aktywne, w związku z czym, często proszą o coś do picia. Jeśli nauczą się sięgać po wodę, stworzą one sobie bardzo zdrowy nawyk. Woda doskonale nawilża i oczyszcza organizm, sprawiając, że dziecko dobrze się rozwija. Warto w nią zainwestować!

Woda w przedszkolu – dlaczego jest tak ważna

Woda to najlepszy napój dla człowieka, niezależnie od jego wieku. Reguluje pracę organizmu, przyśpiesza metabolizm, polepsza koncentrację, wpływa na pracę organów wewnętrznych, pomaga zachować na stałym poziomie objętość krwi, reguluje temperaturę ciała, jest także przekaźnikiem cennych witamin i substancji odżywczych. To także świetna alternatywa dla soków, które często zawierają barwniki, konserwanty i aromaty. Woda nie zawiera także cukrów, pozwalając utrzymać odpowiednią wagę dziecka. Idealnie także gasi pragnienie, które przedszkolak często odczuwa, przede wszystkim dlatego, że pozostaje bardzo aktywne motorycznie.

Jak zapewnić dzieciom dostęp do wody pitnej?

Woda do przedszkola powinna być najwyższej jakości. Jak jednak o to zadbać? Najlepiej jest skorzystać z oferty firmy Aquamo, która zajmuje się montażem nowoczesnych dystrybutorów filtrujących. Zapewniają one nieograniczony dostęp do wody źródlanej (ciepłej, zimnej, źródlanej- przedszkolak ma wybór!), gdyż są podłączane do bieżącej sieci wodociągowej. Jednocześnie gwarantują stałe koszty. Woda do przedszkola nie musi więc wiązać się z dużymi i nieprzewidywanymi wydatkami, zwłaszcza, że urządzenie jest montowane bezpłatnie. Dzieci mogą więc pić wodę w takiej ilości, w jakiej potrzebują. Małe przedszkola będą być może preferowały korzystanie z tradycyjnych butli – również jest taka opcja. Woda do przedszkola jest dostarczana regularnie, a oprócz tego, cechuje się wspaniałą jakością – to w końcu Żywiec Perła!.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci powinny mieć dostęp do wody pitnej. Przedszkolaki piją dużo i często. To dobrze. Ważne jednak, by sięgały po napoje zdrowie i naturalne. Nic pod tym kątem nie może wygrać z wodą, która jest składnikiem ludzkiego organizmu. Skutecznie zgasi ona pragnienie i nawodni organizm dziecka, dając mu więcej energii do działania. Regularnie picie wody to nawyk, który z pewnością u dziecka zaprocentuje. Warto mieć to na uwadze i zainwestować w zdrowie przedszkolaków. Woda nie należy do drogich wydatków, zwłaszcza jeśli generuje stałe koszty.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×