Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Wskazania i przeciwskazania do przeszczepu włosów

Wskazania i przeciwskazania do przeszczepu włosów

  • 02 lipca, 2021
  • by

Przerzedzenie lub całkowita utrata włosów zwykle doprowadzania do obniżenia samopoczucia, problemów z samooceną oraz do wielu problemów wtórnych, będących następstwem przeżywania przez osobę dotkniętą tym zjawiskiem przykrości. Zdecydowanie nie należy więc problemu bagatelizować i gdy wszystkie nieinwazyjne metody leczenia wypadania włosów zawiodły, warto sięgnąć po przeszczep włosów. Jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania do zabiegu? Sprawdźmy!

Przeszczep włosów – wskazania do zabiegu

Przeszczep włosów przeprowadzany jest po tym, jak leczenie zachowawcze nie przyniosło poprawy w postaci odnowy wzrastania włosów. Oznacza to, że jeśli po kilku miesiącach kuracji oraz po przebytej dokładnej diagnostyce pacjent nadal traci włosy, a fryzura nie odnawia się, wówczas jak najbardziej pada decyzja o przeszczepie.

Kiedy należy przeprowadzić przeszczep włosów

Specjaliści z San-Medical oceniają, że zwykle od momentu rozpoczęcia szukania pomocy przez pacjenta do trafienia przez niego do kliniki trwa około rok. Jest to czas na obserwację, wdrażanie lepszej diety, badania hormonalne, suplementowanie leków lub wyrównywanie zaburzonej gospodarki hormonalnej. Jest to także nauka odpowiedniej higieny, sprzyjającej zachowaniu dobrej kondycji skóry głowy i włosów. Najczęściej na przeszczep włosów trafiają osoby, u których przerzedzenia na głowie są już bardzo widoczne i które wyraźnie zdążyły już odmienić wizerunek.

Przeszczep włosów – przeciwwskazania

Pacjenci, którzy trafiają do kliniki leczenia łysienia z problemem nadmiernie wypadających włosów są dokładnie badani pod kątem kondycji skory ich głowy oraz zdrowia ogólnego. Niestety przeciwwskazaniem do przeprowadzenia przeszczepu włosów jest trwający proces chorobowy dotyczący skory głowy. Również osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry lub łojotokowe zapalenie skóry mogą być w grupie tych, którzy po przeszczepie mogą odczuwać znaczne skutki uboczne, które niwelują prawdopodobnie sens przeprowadzania operacji. Zdecydowanie też odradza się przeprowadzania przeszczepu włosów osobom z zaburzeniami w sferze działania układu krwionośnego. Zaburzenia krzepnięcia krwi, czy groźne choroby ogólnoustrojowe opóźniają moment poddania się zabiegowi do momentu całkowitego wyleczenia. Należy również uważać, gdy cierpimy na alergię na środki znieczulające (będą one używane podczas przeszczepiania włosów).

*Więcej informacji o tym, dla kogo przeszczep włosów będzie zbawienny w skutkach, a kto może znajdować się w grupie osób, których dotyczą przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, znajdziecie na stronie: https://www.san-medical.pl.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×