Stay Connected

Mój osobisty BLOG
Zastosowanie biometrów optycznych

Zastosowanie biometrów optycznych

  • 06 czerwca, 2020
  • by

Współczesny gabinet okulistyczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny przeznaczony do diagnozowania wielu schorzeń związanych z ludzkim narządem wzroku. Jednym z takich narzędzi pracy okulisty jest biometr optyczny. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie. W dzisiejszym wpisie bliżej przyjrzymy się tym praktycznym aparatom.

Nowocześnie i funkcjonalnie

Biometr optyczny to nic innego jak komputer ze specjalnym oprogramowaniem mającym na celu precyzyjne i szybkie mierzenie długości osiowej gałki ocznej w celu kalkulacji soczewki wewnątrzgałkowej. Do tego celu wykorzystywane są wysoce skomplikowane algorytmy obliczeniowe, dzięki którym możliwe jest precyzyjne wykonanie pomiaru. Wszystkie istotne dane ukazują się na wbudowanym w urządzenie wyświetlaczu. Lekarz ma wgląd w dokładny obraz oka pacjenta. Wykonanie precyzyjnej biometrii przedoperacyjnej jest kluczowe dla uzyskania jak najlepszego efektu operacji zaćmy.
Urządzenia takie wykorzystują nowoczesne technologie takie jak ekrany dotykowe oraz wiele innych usprawniających pracę udogodnień. Dzięki temu samo badanie trwa bardzo krótko, a pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, także lekarz może pracować w komfortowych warunkach.

Estetyka także ma znaczenie

Urządzenia takie nie tylko gwarantują precyzyjne badanie oczu pacjentów, ale także stanowią elegancki element wyposażenia gabinetu. Biometry optyczne (polecamy model: https://www.mdt.pl/biometr-optyczny-oa-1000) wykonane są z estetycznych materiałów i charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, dzięki czemu doskonale wpiszą się w wystrój każdego gabinetu okulistycznego. Dla wielu lekarzy prowadzących własne prywatne praktyki praktyczna i zarazem estetyczna aranżacja ich gabinetów ma znaczenie i jest traktowana wyjątkowo poważnie.
Producenci starają się tworzyć praktyczne, funkcjonalne oraz estetyczne urządzenia, które mogą być docenione przez lekarzy okulistów. Dlatego też warto odwiedzić sklep MDT.pl, w którego ofercie znajduje się szereg tego rodzaju urządzeń, pochodzących od najbardziej renomowanych producentów sprzętu okulistycznego na świecie. Poza wspomnianymi biometrami znajdziemy tam także inne narzędzia okulistyczne oraz drobne akcesoria stosowane zarówno podczas diagnozowania pacjentów, jak i leczenia.

Odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×